علائم زخم معده و اثنی عشر و نحوه درمان با گیاهان دارویی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

علائم:

از جمله علائم زخم معده و اثنی عشر ،درد شدید بخصوص هنگام خالی بودن معده، درد در شب و خواب، دردهایی که بصورت مداوم قطع می شوند و دوباره آغاز می شوند، با ایجاد زخم معده فرد احساس سنگینی و سیری در معده می کند. حالتی شبیه به حالتی که پس از مصرف زیاد آب احساس می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column css_animation=”none”][vc_cta h2=”” h4=”شاید برایتان مفید باشد:” txt_align=”center” style=”flat” color=”grey”]

 معرفی خواص و مضرات گیاه سنبل الطیب

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

توصیه های تغذیه ای:

داشتن رژیم غذایی مناسب درجهت کنترل بسیاری از اختلالات گوارشی دارای اهمیت خاص است که در صورت عدم رعایت اصول اولیه غذایی فرد دچار مشکلاتی همچون زخم معده ، ورم معده و… می گردد.

اگر فردی به مدت طولانی غذا نخورد، ترشحات معده وی کم شده و در طی آن زخم های اثنی عشر و معده ایجاد می شوند. افراد مبتلا به زخم معده باید درغذا خوردن خود تغییراتی اعمال کنند، بخصوص اینکه با آرامش و آهسته غذا بخورند و غذا را خوب بجوند.

افراد دچار زخم معده باید از مصرف غذاهای سنگین و پرچرب و دیرهضم خودداری کنند و غذاهایی با حجم کم را مصرف نمایند. می توان بعنوان نمونه غذاهای مفید برای این بیماران ، به آش جو، شیربرنج و فرنی اشاره کرد. به ویژه برای افرادی با معده گرم. مصرف برنج می تواند ضد زخم معده و روده ها باشد و زمانی که با شیر تهیه گردد از خونریزی زخم معده و روده جلوگیری می نماید. همچنین سالم ترین روغن برای افرادی که دچار مشکلات معده می باشندروغن زیتون است.

غذاهای سرشار از فیبر مانند جو دوسر، جو ،عدس، هویج، لوبیا، سویا، موادی هستند که در کاهش علتهای ایجاد زخمهای اثنی عشر بسیار مفید و موثر می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” h4=”شاید برایتان مفید باشد:” txt_align=”center” style=”flat” color=”grey”]

معرفی گیاه یونجه و آشنایی با خواص سلطان گیاهان

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

علائم:

درد شدید بخصوص هنگام خالی بودن معده، درد در شب و خواب، دردهایی که بصورت مداوم قطع می شوند و دوباره آغاز می شوند، با ایجاد زخم معده فرد احساس سنگینی و سیری در معده می کند. حالتی شبیه به همهام حالتی که پس از مصرف زیاد آب احساس می شود.

گیاهان مفید:

عسل، انگور، عرق خرفه ، آب پرتقال، موز، خیار، به، آب انگور

نسخه دارویی:

  • پوست ریشه ی شیرین بیان را کنده و دوازده گرم از مغزش را کوبیده ، جوشانده و بین دو وعده غذایی نوشید.
  • یک قاشق چایخوری از پودر مخلوط تخم گشنیز و رازیانه، در یک استکان آب جوش مخلوط کرده ، سه استکان در روز قبل از غذا میل کنید.

توصیه مهم: زنان باردار از مصرف این دستور خودداری نمایند.

 منبع: عطاری من[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *